yak kharka

Yak Kharka – z nepalskiego: pastwisko dla jaków. Wiele himalajskich wiosek, albo po prostu miejsc, gdzie wypasa się jaki, nazywa się w ten właśnie sposób.

///

Yak Kharka – Nepali for yak pasture. Many Himalayan villages or simply yak pastures, are called this way.

miro_yak_sml

Nazywam się Miro Milewski, a yakkharka.net to dziennik podróżny, w którym opisuję swoje eskapady po Bliskim i Środkowym Wschodzie, Subkontynencie Indyjskim i Azji Południowo-Wschodniej. Jak do tej pory odwiedziłem Syrię, Iran, Birmę, Sri Lankę, Bangladesz, Tajlandię (która powoli staje się drugim domem) i Nepal (wielokrotnie) oraz otarłem się o Chiny, Laos i Malezję. Staram się spędzać minimum miesiąc w danym kraju. Niektóre kraje mają jednak sporą moc przyciągania i miesiąc zdecydowanie nie wystarcza. Mimo dzieciństwa w Afryce i wielu podróży w dorosłym życiu, wanderlust nie daje mi spokoju, więc ten dziennik będzię się z roku na rok rozrastać o relacje i galerie z kolejnych krajów, inshallah.

///

My name is Miro Milewski and yakkharka.net is a diary on my travels over Near/Middle East, the Indian Subcontinent and South-East Asia. So far I’ve visited Syria, Iran, Myanmar (Burma), Sri Lanka, Bangladesh, Thailand (which is becoming a second home), Nepal (multiple visits) and had short encounters with China, Laos and Malaysia. I attempt to spend at least one month in each country I visit. Some countries, however, tend to attract me more than others, and a single month is definitely not enough. Even though I’ve spent my childhood and Africa and traveled extensively in my adult life, wanderlust is still haunting me, so this diary will cover more countries as the years pass, inshallah.